تبلیغات
اندیشه روشن
اندیشه روشن
یادداشت‌های كم ‌و ‌بیش مذهبی، فرهنگی و سیاسی دو روشن‌اندیش

بسم رب الحسین

خدای من! چقدر عجیب بود برایم حرف‌هایی که این نامرد مردنما دوباره در قالب بیانیه به زبان آورده! درباره ملت چه فکر کرده؟ شعور مردم را در چه حد می‌داند؟ مردم به کنار، برای خودش چقدر ارزش قائل است که وقتی می‌بیند چطور در انظار عمومی خوار و خفیف گشته، باز به خود جرات می‌دهد و دهان برای اراجیف‌گویی باز می‌کند! وقتی خودت برای خودت ذلیل باشی یعنی همین!

اما همه این‌ها به کنار، امان از آن‌هایی که هنوز هم که هنوز است خواب‌اند و بدتر از این بابا، عقل‌شان را هنوز هم به کار نینداخته‌اند و چشم‌شان هنوز هم بسته است و دارند گیج و ویج می‌زنند و هم‌چون مذبذبی با وزش هر باد به این سو و آن سو خم می‌شوند و غلام حلقه به گوش‌اند و با بهانه‌های بیهوده به خیال گول زدن دیگران اما در اصل با شیره‌مالی بر سر خودشان، خیال خروج از جاده خاکی را ندارند! 

وای بر کسانی که بعد از گذشت این یک سال، هنوز تکلیف‌شان با خودشان هم مشخص نیست و می‌خواهند هم خدا را داشته باشند و هم خرما را. کسانی که به جای دنبال حق گشتن، تنها با توجیه و با نگاه به دهان هر کس و ناکسی قید دین‌داری درست و حسابی و حضور در یک راه ولو بی‌راهه را می‌زنند!! حاضر نیستند از منافع‌شان بگذرند و قدرت را بر هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند حتی دین‌شان!

زمانه بدی است و خوب ماندن و دین‌دار بودن در این زمان، ارزشش بیشتر از هر زمان دیگری است، علی الخصوص نسبت به گذشته. سندش سخن پیامبر (ص) که می‌فرمایند: دین‌داری مردم آخرالزمان که بدون دیدن پیامبری تنها به پشتوانه برگی کاغذ ایمان می‌آورند، ارزش‌مندتر است و اگر دین‌دار بودی و اعتقاداتت محکم، سیاستت هم درست می‌شود. به قول حضرت ماه، همه مشکلات ما من‌جمله مشکلات سیاسی‌مان، ناشی از ضعف اعتقادات‌مان است و اگر اعتقادات‌مان قوی شود، سایر مشکلات‌مان و همین سیاست‌مان هم درست می‌شود!

و فکر کردم وای خدای من چقدر زمانه، زمانه بدی شده! غبار فتنه همه جا را گرفته و سخت می‌شود راه را از بی‌راهه تشخیص داد . واااااااااای به حال کسانی که چراغ راه را گم کنند.

حالا شاید بعضی‌ها با خودشان فکر کنند چون توانسته‌اند فضا را غبارالود کنند و چون خیال کردند دوریم از همان ۱۲۴۰۰۰پیامبر و امام‌مان كه بنا بر حکمت و مصلحت در غیبت‌اند، پس می‌توانند هر غلطی دل‌شان خواست بکنند و هر حرفی بزنند و راه را مطابق میل خودشان مشخص کنند و از همین تیپ حرف‌ها، اما این را بگویم که قبل‌ها وقتی تصاویر سخنرانی حضرت امام را از تلویزیون می‌دیدم و گریه مردم را زمانی که هنوز ایشان حرف‌شان را تمام نکرده بودند با خودم فکر می‌کردم این‌ها هنوز حرفی زده نشده، برای چه گریه می‌کنند؟!!!

اما این روزها انگار تازه دوزاریم دارد جا می‌افتد که اولا حرفی که از دل براید لاجرم بر دل نشیند زودتر و دیرتر و حکما خروج از دهان ندارد، دوم اینکه حکایت "تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل" و "ف را بگیر و تا فرحزاد برو" است. چیزی که آن‌قدر داغ و سوزان است که نگفته جگر را به آتش می‌کشاند. حکایت عجیب و غریبی است. این روزها انگار ما هم شده‌ایم همان مردم زمان امام که حرف از دهان خارج نشده، چشمه اشک‌مان خود به خود فعال می‌شود و می‌جوشد! و قلب‌مان چنان می‌تپد که ... و  سینه سپر آماده به خدمت‌ایم.

این آخری را گفتم که در واقع به آن‌هایی که بعد از گذشت این یک سال هنوز هم خواب جا می‌کنند و هم‌چنین به قوه قضائیه و رییس مجلس و بقیه‌ای که خیال می‌کنند خیلی باحال‌اند و می‌خواهند گاماس گاماس با فتنه‌گران و امثال‌هم جلو بروند، بگویم قلب‌ ما زودتر از این‌ها به تپش افتاده و چشمه اشک‌مان گرم است!

ف را گرفته‌ایم و یک دور هم به فرحزاد رفته‌ایم و برگشته‌ایم و تا شما بجنبید به خودتان و بخواهید کاری کنید ما هزاران کار کرده‌ایم! حرف‌هایم اعتراض به پررویی آن آقاست و درس نگرفتنش از جریانات و حوادث یک‌سال گذشته و این‌که هنوز هم با خیال راحت برای خودش مشغول است و بیانیه می‌دهد و خجالت نمی‌كشد و هنوز هم حرف برای گفتن دارد!

قوه قضائیه هم به قول حسین آقای قدیانی خیالش نیست و ککش هم نمی‌گزد و به جای اینکه شاهد باشیم که این بابا را به اتفاق توهمات فانتزیش سر جا نشانده‌اند، می‌بینیم وبلاگ قطعه 26 را فیلتر کرده‌اند!! دوره آخرالزمان که می‌گویند همین است‌ها !!!

جلوتر كه می‌رویم جالب‌تر هم می‌شود! به جای عذرخواهی و قدردانی از زحمات صاحب قطعه 26 و برگرداندن وبلاگش، دست‌جمعی حامیان سینه سپركرده ولایت را از دم تیغ می‌گذرانند و لبه تیز شمشیرشان سمت ولایی‌هاست و چه عجیب و سریع سر می‌برد!!!

آن وقت آن جناب مهندس!! در بیانیه‌اش از دین‌داری و كار زینبی سخن می‌گوید و بعد هم اراذل و اوباشش را می‌گمارد تا عاشورا كف و سوت بزنند!!! و به نیت رسیدن به قدرت، دارد همه مدله تلاش می‌کند و همین دین عزیز را ملعبه دستش کرده‌است و همین امام عزیزی را که از اهدافش می‌نویسد، در روز شهادتش به سخره می‌گیرد و حرمتش را نادیده!!

سران فتنه و اراذل و اوباش دور و برشان بدانند كه مگر ما مرده‌ باشیم كه عاشورای امسال اجازه عرض اندام بیابند ...

ایران كه كوفه نیست، مگر مرده‌ایم ما ... ما عهد بسته‌ایم، قسم‌ خورده‌ایم ما ...

و قوه قضاییه اگر خیال دارد با بستن وبلاگ‌ها و سایت‌های حامی ولایت، صدای بچه بسیجی‌های خامنه‌ای را در گلو خفه‌ كند، بداند كه به بیراه رفته ...

بسیجیان خامنه‌ای نه كم می‌آورند و نه خسته می‌شوند و نه مثل خواص بی‌بصیرت سكوت می‌كنند ... كه همین صدای فریادشان است كه قوه‌های كم‌سوی این دیار را به چنین اعمال شنیعی واداشته است ...ارسال در تاریخ دوشنبه 22 آذر 1389 توسط ن.ح(نویسنده افتخاری)
قالب وبلاگ